Portal ForexClub.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności.

Rachunki zarządzane PAMM

Rachunki zarządzane z technologią PAMM (Percent Allocation Management Module) to znakomite rozwiązanie dla osób bądź firm zarządzających środkami osób trzecich. Technologia ta umożliwia zawierać transakcje na wielu rachunkach jednocześnie, jednym kliknięciem handlując na jednej platformie. Wystarczy otworzyć pozycję na rachunku głównym-zarządzającym, a jej wolumen zostaje proporcjonalnie rozdysponowywany między poszczególne konta zarządzane. Identycznie rozlokowywane są zarówno zyski, prowizje jak i straty.

_________________

Jak to działa?

By oddać kapitał w zarządzanie trzeba posiadać założony, aktywny rachunek rzeczywisty w Dukascopy, zasilony odpowiednią kwotą. Następnie, po porozumieniu z zarządzającym, podpisywane jest upoważnienie do zawierania transakcji na koncie klienta oraz umowa, w której obie strony zgadzają się na dany sposób i wielkość wynagrodzenia. Kolejnym krokiem jest aktywacja zarządzania rachunkiem zarówno przez klienta, jak i przez zarządzającego.

Zarządzający natomiast musi posiadać aktywny rachunek PAMM w Dukascopy Bank. Nie ma jednak wymagania wpłacenia przez niego jakiegokolwiek depozytu. 

_________________

Główne cechy rachunków PAMM:

  • możliwość wpłaty lub wycofania dowolnej ilości środków w dowolnym momencie;
  • zarządzający mogą operować na jednej platformie dowolną ilością rachunków o różnym depozycie i w różnych walutach;
  • zarządzający sami wybierają walutę depozytową swojego konta;
  • w dowolnej chwili można deaktywować dany rachunek w celu zakończenia handlu na nim, zarówno przez zarządzającego jak i przez klienta;
  • zarządzający mają możliwość wprowadzenia czterech rodzajów wynagrodzeń, w widełkach określonych przez brokera (Dukascopy wypłaca prowizje wynikające z umowy automatycznie na rzecz zarządzającego);
  • *możliwość zdefiniowania przez klienta tzw. poziomu Stop Loss dla rachunku;

*Opcja ta pozwala ustalić poziom bilansu konta, po którego osiągnięciu handel zostaje zawieszony aż do jego ponownej aktywacji przez klienta, a wszystkie otwarte pozycje zostają automatycznie zamknięte by straty nie ulegały powiększeniu.

Wszystkie rodzaje platform są dostępne dla kont PAMM. Ich funkcjonalność handlu jest identyczna jak na standardowych rachunkach rzeczywistych.

Dukascopy Bank nie wymaga od zarządzających jakichkolwiek zezwoleń lub licencji by otworzyć taki rachunek, pod warunkiem, że nie jest on rezydentem Szwajcarii. Należy również pamiętać, że Dukascopy Bank dostarcza jedynie rozwiązania dla zarządzających i ich klientów jednak w żaden sposób nie wpływa na decyzje inwestycyjne oraz ich wynik.

Otwórz rachunek demo PAMM

Otagowano jako: #dukascopy pamm, #konto pamm, #pamm, #rachunek pamm, #rachunek zarządzany