Portal ForexClub.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności.

Bezpieczeństwo środków

Dukascopy Europe jest regulowane przez dyrektywy i przepisy prawa Unii Europejskiej oraz podlega nadzorowi łotewskiemu - Financial And Capital Market Commission (FKTK). Posiada także notyfikację Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce. To sprawia, iż środki klientów objęte są gwarancją w 90% wartości środków do 20 000 EUR. W Dukascopy Bank z racji podlegania pod szwajcarski nadzór, gwarantowane są depozyty do wysokości 100 000 CHF.

Ze względów bezpieczeństwa, środki można zdeponować (lub je wypłacić) wyłącznie z rachunku bankowego lub karty kredytowej należących do tej samej osoby, co konto w Dukascopy Europe. Nie są akceptowane wpłaty (i wypłaty) z rachunków i kart osób trzecich.

By jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko, transakcje za pomocą kart posiadają limity w wysokości 1000 USD lub 1000 EUR, a strona transakcyjna Dukascopy Europe została profesjonalnie zabezpieczona.

W przypadku posiadania na rachunku inwestycyjnym (lub na kilku rachunkach jednak na tę samą osobę) kwoty powyżej 250 000 USD, istnieje możliwość wpłaty środków na własne konto bankowe w wybranej przez klienta (i akceptowanej przez Dukascopy) instytucji finansowej, bez konieczności przekazywania środków na rachunek brokera. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się bezpieczeństwo przechowywania środków, a transakcje rozliczane są między rachunkiem inwestycyjnym a bankowym.

Otagowano jako: #bezpieczeństwo środków, #gwarancje, #nadzór