Portal ForexClub.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności.

Panel klienta Direct.FxPro

Wszelkie operacje finansowe i obsługa kont MT4 dokonywane są on-line w Panelu klienta (Direct.FxPro).

_________________

Wpłaty oraz wypłaty depozytu można dokonać za pomocą:

  • konta osobistego,
  • karty kredytowej, debetowej (VISA, VISA Electron, VISA Delta, MasterCard, Maestro International i Diners Club),
  • konta PayPal, Skrill lub Neteller.

Depozyty wpłacone za pomocą karty lub za pośrednictwem PayPal, Skrill lub Neteller pojawiają się na rachunku w FxPro już po 15-30 minutach od dokonania transakcji.

Przelewy bankowe realizowane z Polski na rachunki FxPro w polskich bankach są księgowane w ciągu jednego dnia roboczego.

W przypadku przelewu bankowego zagranicznego czas ten jest uzależniony od banków i przeważnie cała operacja mieści się w granicy od 2 do 5 dni roboczych.

Aby otrzymać dane celem zrealizowania przelewu depozytu z konta osobistego, należy wypełnić formularz wpłaty. Użytkownik otrzyma potrzebne dane w formacie PDF na adres mailowy, podany przy rejestracji. W pozostałych przypadkach transakcje zleca się bezpośrednio on-line.

Akceptowane przez FxPro waluty przy wpłacie depozytu: USD, EUR, GBP, JPY, CHF i PLN.

_________________

Opłaty za przelew depozytu:

  • konto osobiste - wg stawek banku (wpłata, wypłata - dostępne banki w Polsce),
  • karta kredytowa, debetowa - 1.6% od wpłacanej kwoty, wypłaty bez opłat (pobierane przez pośrednika transakcji - CC Processing Company),
  • PayPal - wg cennika operatora (wpłata, wypłata),
  • Skrill - wg cennika operatora (wpłata, wypłata),
  • Neteller - wg cennika operatora (wpłata, wypłata).
FxPro nie pobiera żadnych opłat z tytułu transakcji wpłaty i wypłaty środków. Wszystkie koszty uzależnione są od wybranej metody i jej pośrednika.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakładanie głównego rachunku inwestycyjnego w walucie PLN z racji, iż dostępne są konta w polskich bankach więc w przypadku wpłat i wypłat mamy do czynienia z przelewem krajowym

Na drugim miejscu jest waluta EURO z dwóch powodów:

  • Euro jest walutą bardziej stabilną względem polskiej złotówki (istotne dla osób wydających swoje środki w Polsce) więc w razie wahań pary EUR/PLN na naszą niekorzyść ryzyko kursowe jest mniejsze niż w przypadku innych walut obcych;
  • Dzięki temu będziemy mogli korzystać z przelewów SEPA (często bezpłatne). W przypadku posiadania innej waluty na rachunku w FxPro, trzeba liczyć się z podwójnym przewalutowaniem.

Aby wycofać środki z konta w FxPro za pomocą przelewu SEPA, należy w instrukcjach dodatkowych transakcji wypłaty wyrazić chęć użycia tego typu przelewu np.:  „Please use SEPA transfer”. Ważne by numer konta podać w postaci IBAN, czyli w przypadku rachunków w polskich bankach z przedrostkiem „PL” przed numerem konta bankowego.

Taka dyspozycja wypłaty jest w pełni darmowa!

Wszystko o przewalutowaniu

Otagowano jako: #direct fxpro, #fxpro, #fxpro direct, #panel klienta, #wpłaty, #wypłaty